Efektywność kosztowa strategii leczenia pasożytów jelitowych u imigrantów ad 6

Włączenie tego pasożyta mogło zmniejszyć krańcowy koszt badań przesiewowych w porównaniu z czujnym wyczekiwaniem, ale nie miałoby to żadnego wpływu na koszt leczenia w porównaniu z czujnym czekaniem. Wreszcie prawdziwe oszczędności dla społeczeństwa mogły być niedostatecznie reprezentowane, ponieważ konieczne było wykluczenie Taen. infekcje solem, G. lamblia, O. viverrini i H. nana, które są podatne na terapię albendazolem. W rzadkich przypadkach O. viverrini powoduje rak dróg żółciowych, śmiertelny nowotwór, któremu można zapobiec w ramach schematu leczenia, który badaliśmy u osób zakażonych, które nie przeszły jeszcze zmian nowotworowych.11,46 Neurocysticerkoza jest najczęstszą chorobą w szpitalu spowodowaną zakażeniem pasożytniczym.15 Korzyści dla zdrowia publicznego mogą zostać osiągnięte poprzez wyeliminowanie Taen. solium za pomocą masowego leczenia.47,48 Istnieje hipotetyczne ryzyko napadu padaczkowego lub ślepoty związane z leczeniem okultystycznej neurocysticerkozy, ale nie wystąpiły żadne działania niepożądane wymagające pomocy medycznej u tysięcy pacjentów w obszarach, gdzie choroba jest endemiczna, którzy otrzymali albendazol w dawkach podobnych do tych zastosowanych w tym badaniu.8-14 Lekarze mogą chcieć zapytać o obecność bólów głowy lub drgawek przed rozpoczęciem przypuszczalnego leczenia i nie powinni traktować leczenia jako substytutu innych testów profilaktycznych lub diagnostycznych, takich jak wątroba- badania enzymatyczne.
Koszt leczenia albendazolem w tej analizie wyniósł 8,56 USD (bez opłaty za dystrybucję), ponieważ była to dominująca cena hurtowa w Stanach Zjednoczonych w 1997 r., Ale nabywcy rządowi w Stanach Zjednoczonych płaciliby mniej. Ten schemat można kupić za jedyne 0,71 USD w innych krajach. Iwermektyna, alternatywny lek do domniemania leczenia, który jest bardziej skuteczny przeciwko Strong. stercoralis niż albendazol, nie był analizowany ze względu na wysoki koszt (19,30 USD) 26 i jego wąskie spektrum zasięgu.12
Oszczędności kosztów wynikające z interwencji medycznych są rzadkie. Precedensy dla takich oszczędności obejmują celowe szczepienia i stosowanie antykoncepcyjne przez nastolatków. 49, 50 Chociaż strategia leczenia, którą badaliśmy, nie zmniejszyła kosztów leczenia imigrantów z Bliskiego Wschodu – z powodu niskiej częstości występowania pasożytów w tej populacji – koszt na DALY odwrócone było podobne do kosztów związanych z zaprzestaniem palenia tytoniu zgodnie z wytycznymi Agencji ds. Polityki i Badania w Ochronie Zdrowia.51 Koszty na DALY, które zostały powstrzymane przed badaniem przesiewowym imigrantów z Afryki i Afryki Subsaharyjskiej były podobne do kosztów związanych ze szczepieniem przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A w pracownicy służby zdrowia.52
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni Marcelle Layton, MD, Susan Cookson, MD, i Martin Cetron, MD, za pomoc przy projektowaniu analizy kosztów i efektywności oraz przy edycji rękopisu i Burt Roberts, MPA, o pomoc w przygotowaniu rękopisu.
Author Affiliations
Od Programu Zdrowia Uchodźców, Departamentu Zdrowia Nowego Jorku (PM), Programu Stanu Medycyny Prewencyjnej, Departamentu Zdrowia w Nowym Jorku i Szkoły Zdrowia Publicznego na Columbia University (PM, DP) oraz Wydziału Socjomatiki, Columbia University School of Public Health (RLS) – wszystko w Nowym Jorku; oraz Wellcome Trust Centre for Epidemiology of Infectious Disease, University of Oxford, Oxford, Wielka Brytania (M.-SC).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Muennig w programie zdrowia uchodźców, New York City Department of Health, 125 Worth St., Box 21-A, New York, NY 10013.
[patrz też: bisoprolol, sklerodermia, suprasorb ]
[patrz też: odleżyny leczenie, odma prężna, olx wagrowiec ]